قرارداد ثبت‌نام

 

«ایران ایمیجز» (IRAN IMAGES) یا «عکس‌آنلاین» (AKS ONLINE)یک آژانس عکس ایرانی است که تمرکز خود را بر گردآوری و دسته‌بندی عکس‌های ایران قرار داده است. در عکس‌آنلاین مشارکت‌کننده و خریداران می‌توانند آثاری که تولید کرده‌اند یا در مالکیت خود دارند، برای تأمین نیاز خریداران در دسته‌بندی‌های مختلف به اشتراک بگذارند.

همکاری و خرید از وب‌سایت مستلزم آگاهی، پذیرش و رعایت مفاد مندرج در توافقنامه به شرح زیر است:

تعاریف

·«ایران ایمیجز» یا «عکس‌آنلاین»:نام تجاری یک وب‌سایت نمایش و فروش عکس است که در مالکیت و اختیار پایگاه خبری عکس‌آنلاین است.

·مشارکت‌کننده:عکاس یا نهادی است که حسابی با عنوان Contributor Photographer را در سایت ایجاد می‌کند تا عکس‌های تحت مالکیت خود را منتشر کند.

مقررات عمومی

·کلیه اصول و رویه‏‌هایعکس‌آنلاینمنطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا مشارکت‌کننده و خریدار نیز موظف به رعایت این قوانین هستند.

·عکس‌آنلاینعدم بروز اشکال یا قطعی را در صفحات اینترنتی این وب‌سایت تضمین نمی‌کند.مشارکت‌کننده بدین‌وسیله موافقت می‌کند که در صورت بروز مشکل در استفاده از خدمات وب‌سایت، مسئولیتی متوجهعکس‌آنلاین نیست.

·مشارکت‌کننده باید ازاهلیت قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه برخوردار باشد.چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی این توافقنامه را منعقد می‌کند، دارای اختیارات قانونی لازم برای انعقاد این توافقنامه استو تضمین می­کند هیچ شخصی اعم از حقیقی و حقوقی ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.

·عکس‌آنلاینحق اصلاح و تغییر شروط این توافقنامه را کلا یا جزئا داراست و باید شروط اصلاح شده یا تغییر یافته را اعلام نماید.استفاده مشارکت‌کنندگان بعد از تاریخ موثر(تاریخ قابل اجرا)به معنی پذیرش هرگونه تغییرات است.

امنیت

·مشارکت‌کننده مطلع است که ارسال اطلاعات شخصی، چه به‌صورت حضوری، تلفنی و یا از طریق اینترنت همیشه با خطر افشاء مواجه است و هیچ سامانه‌ای دارای امنیت کامل نیست.بنابراینعکس‌آنلاینمسئولیتی در قبال نواقص امنیت فنّاوری نخواهد داشت.با این وجودعکس‌آنلاینتمام تلاش خود را به‌منظور حداقل نمودن و در صورت امکان جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و استفاده غیر صحیح از اطلاعاتشخصی مشارکت‌کننده می­نماید.در هیچ موردی چنین حمایتی کمتر از استانداردهای معقول مراقبت نخواهد بود.درهرصورتعکس‌آنلاینهیچ‌گونه تعهدی در خصوص جبران خسارات فعلی یا آتی ندارد.

محرمانگی

·عکس‌آنلاینبه‌منظور پاسخگویی به سؤالات، درخواست­ها و مدیریت برنامه­های دوسویه امکان کسباطلاعات شخصی مشارکت‌کننده شامل نام و نام خانوادگی، نشانی، ایمیل و شماره تلفن وی را دارد.این اطلاعات نزد عکس‌آنلاینمحرمانه تلقی می­شود و بدون اجازه مشارکت‌کننده جزدر شرایطی که برای پیشبرد سفارش، درخواست و مدیریت برنامه­های دوسویه لازم باشد، به اشخاص ثالث واگذار نخواهد شد.به‌علاوه در این خصوص مشارکت‌کننده بهعکس‌آنلایناجازه می‌دهند که اطلاعات ارائه‌شده توسط را بین کارکنان خود برای اهداف مطروحه به اشتراک بگذارد.

·اطلاعات شخصی مشارکت‌کننده در سایتعکس‌آنلاینمحرمانه تلقی می­شود وجز به حکم قانون یا دستور مقام صالح قضایی در اختیار فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

·مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب مشارکت‌کننده ی بر عهده صاحب اطلاعات است.مسئولیت هرگونه اتفاقی که در نتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است.مشارکت‌کننده بدین‌وسیله موافقت می­نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً بهعکس‌آنلایناطلاع دهد.

·مشارکت‌کننده متعهد می­گردد اطلاعات صحیح و کامل خود را در زمان ثبت‌نام و همچنین زمان استفاده وارد کنند.درهرصورت مشارکت‌کننده به اطلاعات خود دسترسی دارد و می­توانند اطلاعات ناقص یا نادرست خود را اصلاح نماید.مشارکت‌کننده باید اطلاعات ثبت‌نام را برای حفظ صحت و کامل بودن آن‌ها بروز رسانی نماید.همچنین متعهد می­گردد که از ایمیل اشتباه(غیر از ایمیل ثبت‌شده و تائید شده در زمان ثبت‌نام)استفاده نمی­کند، هویت شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر را جعل نمی­کند یا به هر نحوی هویت اصلی خود را مخفی نمی­کند.

موارد ممنوع

مشارکت‌کننده نمی­تواند اثری را در سایت آپلود کند که حائز هر یک از شرایط ذیل است:

·تجاوز به حقوق قانونی و حریم خصوصی دیگران؛

·اثری که مطابق قانون مجازات اسلامی، قانون جرائم رایانه‌ای، قانون تجارت الکترونیک و سایر قوانین موضوعه مربوطه رفتار یا عمل مجرمانه تلقی می­گردد؛

·هر نوع اثر که ازنظر وب‌سایتعکس‌آنلاینیا ارگان‌های مرتبط نامناسب و برخلاف اخلاق حسنه پنداشته شود؛

·ارائه اثر دارای کپی‌رایت بدون اجازه‏ی صاحب اثر؛

·ارائه اثری که تلویحاً یا تصریحاً شامل مفاهیمی استهزاء کننده،تحقیرکننده یا توهین­آمیز نسبت به هر نژاد، قوم، مذهب، ملیت و جنسیت باشد؛

·ارائه اثری که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم فعالیت­های غیرقانونی و غیراخلاقی نظیر قمار آنلاین، پورنوگرافی، سوءاستفاده از کودکان، تصاویر مروج فساد و مطالب خارج از نزاکت و برخلاف عفت عمومی را ترویج نماید؛

·ارائه اثری که حاوی ادعاهای غیرقابل اثبات، مطالب گمراه‌کننده و یا تبلیغات دروغین و غیر منطبق با واقع باشد.

حقوق مالکیت فکری

·تمام محتویات وب‌سایتعکس‌آنلایناز قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، نشان‌واره، صدا، تصویر، قالب سایت، اسکریپت‌ها و اسامی خدمات قابل‌ارائه و...متعلق به پایگاه خبری عکس‌آنلاین است و مشمول حمایت­های مقرر در قوانین مالکیت فکری داخلی و بین­المللی است.همچنین هیچ‌یک از محتویات سایتعکس‌آنلاینقابل‌تولید مجدد، کپی‌برداری، فروش یا هر نحو سوءاستفاده برای مقاصد تجاری و غیرتجاری نیست.هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی حق پیگرد قانونی را برای پایگاه خبری عکس‌آنلاین محفوظ می­دارد.

·کلیه حقوق مادی و معنوی هر عکس به عکاس تعلق دارد.هرگونه سوءاستفاده از عکس توسط خریدار از قبیل تکثیر، فروش مجدد، پاک کردن واترمارک(ته‌نقش)و...موجب پیگرد قانونی و قضایی فرد خاطی است. عکس‌آنلاینتمام تلاش خود را در راستای حفظ و حمایت از حقوق عکاس انجام می­دهد.

·مشارکت‌کننده با آپلود کردن هر عکس مادامی‌که آن عکس در وب‌سایتعکس‌آنلاینقرار داشته باشد، حق فروش، نمایش و حسب مورد ویرایش آن را در چارچوب قوانین وب‌سایت بهعکس‌آنلاینمی­دهد.

مسائل حرفه‌ای و مالی

·مشارکت‌کننده همراه با عکس ارسالی، اطلاعات زیرنویس عکس را به زبان‌های انگلیسی و فارسی ارسال می‌کند. عکس‌آنلاین نیز در این زمینه عکاس را یاری خواهد داد.

·قیمت گذاری عکس، مذاکره با خریدار و فروش به عهده‌ی عکس آنلاین است.

·به صورت پیش‌فرض، درآمد حاصل از عکس فروخته شده به‌صورت مساوی میان مشارکت‌کننده و عکس‌آنلاین تقسیم خواهد شد.

·درآمد مشارکت‌کننده بر اساس نرخ‌های اعلام شده محاسبه و در پایان هر ماه در حساب کاربری وی منظور می‌گردد، لیکن واریز آن به شماره حساب نمایش‌دهنده با توجه به شرایط تسویه حساب اعلام شده در سایت صورت می‌پذیرد.

·عکس‌آنلاین می‌تواند ‌شرایط پرداخت را بر اساس نرخ‌های جدید اصلاح نماید.

فورس ماژور

·هیچ‌یک از طرفین این توافقنامه به دلیل قصور یا تأخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، مسئول نخواهد بود.این موارد شامل موارد ذیل است اگرچه محدود به آن‌ها نیست:آتش‌سوزی، سیل، زلزله، تصادف،قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع برق، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و غیرقابل پیش­بینی طبیعی و...

حل اختلاف

·این توافقنامه طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است.هرگونه اختلاف راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض و اجرای آن برای داوری به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه­ای استان ارجاع می­شود.نظر شورای انتظامی استان قطعی­و لازم­الاجراست.شرط داوری حاضر موافقت‌نامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می­شود و در هر حال قابل اجراست.

نمایندگی

·پایگاه خبری عکس‌آنلاین در هیچ نقطه­ای از کشور نمایندگی ندارد و کلیه سرویس­ها، تراکنش­های مالی و خدمات قابل‌ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می­شود.در صورت مشاهده هرگونه تخلف و سوءاستفاده از سایت حق پیگرد قانونی برای پایگاه خبری عکس‌آنلاینمحفوظ است.

عدم اعتبار جزیی توافقنامه

·چنانچه هریک از شروط، تعهدات مصرح در این توافقنامه یا اجرای آن‌ها به دلیل مغایرت با قوانین یا به موجب حکم مراجع ذیصلاح نامعتبر و غیرقابل اجرا باشد، این امر به معنای بی­اعتباری سایر شروط و تعهدات نیست.عدم اعمال هریک از مقررات این توافقنامه به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.

مکاتبات

·کلیه مکاتبات به صورت کتبی خواهد بود که از طرف پایگاه خبری عکس‌آنلاین از طریق ایمیل به نشانی iranimages.com و aksonline.ir می‌باشد و مکاتبات مشارکت‌کننده و خریدار نیز از طریق ایمیل ثبت شده ایشان در زمان ثبت نام خواهد بود.

·تاریخ آخرین به روز رسانی: پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶